НАСТАВНИЧЕСТВО И КАРИЕРА

Професионалната мрежа за наставничество е ресурс, който позволява на възпитаниците (алумни) на СА да помагат на други възпитаници и на настоящите студенти като споделят своя ценен професионален опит и експертиза.

Как работи мрежата?
Наставниците (менторите) създават кратък профил, а търсещите наставник проверяват в защитената онлайн система, за да намерят свой наставник с най-добра позиция, който да отговори на техните въпроси (като например какво се прави в дадена организация, как да се премине в определена сфера на реализация). Първоначалният контакт се извършва по електронната поща.

Как да стана ментор?
Академията е в постоянен процес на търсене на нови алумни наставници, така че ако имате повече от пет години професионален опит, който бихте искали да споделите с другите, защо да не станете наставник?
Включването в професионалната мрежа за наставничество може да бъде много благодатно и вълнуващо преживяване.
Ето как можете да се включите:
1) Моля, вижте описанието на Длъжността наставник (PDF), за да разберете какво се прави и да прецените дали Вашият опит Ви прави подходящ за наставник.
2) За достъп до мрежата се нуждаете от онлайн потребителско име и парола:

• Ако все още не сте регистрирани онлайн в Асоциацията на завършилите студенти, моля направете го Тук. Можете да поискате идентификационния си номер Тук. Помощ по процеса на регистрация можете да намерите Тук.
  • Ако сте се регистрирали, но сте забравили онлайн потребителско си име и парола, моля, кликнете Тук за помощ.

3) След като получите онлайн потребителско име и парола, следващата стъпка е да създадете Вашия профил на наставник:
Влезте в мрежата на наставниците, кликнете върху инструмента за създаване на профила и той ще Ви води стъпка по стъпка.

Как да си намеря наставник?
Мрежата е отворена за достъп на всички възпитаници. Всичко, което е необходимо, е да имате онлайн потребителско име и парола.
Професионалната мрежа за наставничество на възпитаниците е чудесен начин да се включите в опита и експертизата на възпитаниците на Академията в национален и световен мащаб.

• Ако все още не сте регистрирани онлайн, моля Регистрирайте се като използвате своя Алумни идентификационен номер. Ако нямате такъв, можете да поискате идентификационния си номер Тук. Помощ относно процеса на регистрация ще намерите Тук.
  • Ако сте се регистрирали, но сте забравили онлайн потребителско си име или парола, моля, кликнете Тук за помощ.

След като получите онлайн потребителско име и парола, следващата стъпка е да влезете в мрежата:

• Влезте в мрежата на наставниците, щракнете върху Търсене на наставник и ще бъдете ръководени в процеса на търсене.
  • Ако се нуждаете от допълнителна помощ, моля не се колебайте да се свържете с нас.

Помощ за наставничеството
Ако се нуждаете от допълнителна помощ, моля пишете на адрес …………………… и ние ще се радваме да Ви помогнем.

Линк към Кариерен център на СА

Организации и фирми
В съвместната си работа с Кариерния център, екипът на секция "Възпитаници на СА" е щастлив да Ви помогне да представите Професионалната мрежа за наставничество пред възпитаниците на Академията във Вашата организация или компания.
Като насърчавате възпитаниците на СА, работещи във Вашата организация, да се регистрират като наставници и да използват мрежата като наставлявани, Вие можете:

• да помогнете за създаването и функционирането на клуб на възпитаниците на училището във Вашата организация;
  • да запознаете по-добре бившите и настоящите студенти на Академията с Вашата организация като потенциален работодател;
  • да спечелите от по-голямата си известност сред бившите и настоящите ни възпитаници.

Ако искате да се включите, моля контактувайте с …………………….. .

Ръководство
Професионалната мрежа за наставничество се ръководи от член на Изпълнителната комисия на Асоциацията на възпитаниците на СА. Той формира екип от сътрудници, който се състои от наставници и наставлявани. В настоящия мандат на Изпълнителната комисия това е …………………………. .

Членове на екипа за периода 2010-2011 година
Новият екип е одобрен от ИК на Асоциацията на възпитаниците на СА на заседание, проведено на ……………………. и включва:

Име

Степен и година на завършване

Местоживеене